0

دلایل چروک شدن،شکستن و بلند شدن ژل پولیش

مدت زمانی که شما باید ژل را در دستگاه UV ویا LED قرار دهید تا خشک شود

مدت زمانی که ژل هر برند باید در دستگاه قرار بگیرد روی آن درج شده است و حتما دستورالعمل هر برند را مطالعه نمایید.

ژل پولیش اگر مدت زمان بیشتری در دستگاه قرار بگیر باعث می شود که ژل ناخن اور کیو (OVER CURE) شود که همین باعث شکنندگی ناخن می شود،اگر ناخن را مدت کمتری در دستگاه قرار دهید ژل ناخن آندر کیور (UNDER CURE)شده و سبب چروک شدن آن می شود.

علت ورقه ای شدن ژل

به دلیل اینکه لایه های بالایی کاملا خشک شده و لایه های زیرین کاملا خیس می ماند ژل ورقه ورقه شده یا از روی ناخن بلند می شود.اکثر ژل ها معمولا وقتی به 50% زمان کیورینگ خود می رسند انگار کاملا خشک شده اند اما فقط لایه های بالایی کاملا خشک شده و لایه های زیرین خشک نشده و خیس باقی مانده است.زمانی که ژل ناخن 90%کیور شود آن هنگام ژل ورقه ای نشده و از روی ناخن بلند نمی شود.

لامپ نا مناسب دستگاه

اگر لامپ دستگاه قوی نباشد سبب خشک نشدن لایه های بالا و خیس ماندن لایه های زیرین می شود.

موقعیت قرار گرفتن ناخن داخل دستگاه ال ای دی بسیار هائز اهمیت می باشد.لامپ های ال ای دی دارای نور مسقیم هستند و مانند دستگاه یو وی نور را پخش نمی کند.پس ناخنکاران محترم به شکل قرار گرفتن ناخن ها زیر دستگاه باید توجه داشته باشند و از اینکه ناخن ها درست و صاف زیر دستگاه قرار گرفته است اطمینان حاصل کنند و تا کیور شدن ناخن صبر کنند.

زیر سازی نامناسب

در صورتی که حتی مقدار خیلی کمی چربی روی ناخن باقی بماند و یا از دهیدراتور و پرایمر نامناسب استفاده شود،ژل به صورت ورقه ای از روی ناخن بلند می شود.

لازم به ذکر است در صورتی که بیس دارای پرایمر باشد نیازی به استفاده جداگانه از پرایمر نیست.

ژل پولیش روی ناخن آسیب دیده

ژل پولیش برای زیبا تر شدن ناخن استفاده می شود نه درمان ناخن آسیب دیده.وقتی ناخن آسیب زیادی میبیند و مواد ژل پولیش را روی آن می زنید پیوندی که بین ژل پولیش و ناخن باید برقرار شود ایجاد نمی شود و به صورت ورقه ای بلند می شود.

حتما سطح کار را چک کنید که بیس،کل ناخن را کاور کرده باشد.

 ضخیم زدن ژل پولیش

ضخامت زیاد ژل پولیش باعث خشک نشدن لایه های زیرین شده که باعث می شود به صورت ورقه ای از روی ناخن بلند شود و اگر می خواهید ژل پولیش ضخیمی داشته باشید چند دور نازک بزنید و بگذارید در دستگاه خشک شود و مجددا آن را تکرار کنید.

استفاده نکردن از ناخن به عنوان ابزار

از ناخن خود به عنوان ابزار کار استفاده نکنید چون علاوه بر آسیب زدن به ناخن خود به لاک ژل هم آسیب وارد می شود.

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

کانال تلگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن

فروشگاه لوازم کاشت ناخن کاج در ویز waze