0

انتخاب بهترین شکل ناخن برای دستان هر فرد به تناسب طول، عرض و فرم ناخن، امری مهم است که نباید از آن غافل شد. شکل ناخنی که در ابتدا برای ناخن طبیعی یا تیپ گذاری شده انتخاب می نمایید، پایه ای برای ایجاد دستانی با انگشتان کشیده و ناخن هایی زیبا است. برای انتخاب شکل ناخن مناسب ضروری است که با انواع مدل آن آشنا باشید. 

در این مطلب انواع مدل ها و شکل هایی که روی ناخن طبیعی و تیپ و فرمر قابل اجرا می باشد را توضیح داده ایم.

1-مدل ناخن بادامی

در ناخن های بادامی شکل لبه های ناخن باریک می شود و دارای یک نوک گرد است. این مدل برای ناخن های کوتاه مناسب نمی باشد ولی روی ناخن های بلند، جلوه زیبایی دارد. برای لاغر کردن انگشتان پهن و ایجاد دستانی باریک، ایده آل است و حتی باعث ایجاد ظاهری کشیده برای انگشتان کوتاه است.

2-مدل گرد ناخن

در این مدل لبه ناخن ها به حالت طبیعی گرد است و کلاسیک ترین مدل ناخن محسوب می شود. بدون نیاز به بلند بودن ناخن ها، باعث ایجاد ظاهری کشیده برای انگشتان است و نیاز به مراقب زیاد و ترمیم مداوم ندارد.

3-مدل مربع ناخن

این مدل دارای لبه ای صاف و ظاهری مربع شکل است و مناسب برای خانم هایی می باشد که می خواهند ناخن هایی کوتاه ولی در عین حال شیک داشته باشند. دو طرف ناخن باید موازی و لبه آن باید صاف باشد.

4-مدل بالرین یا بیضی-مربع ناخن

ترکیبی از مدل مربعی و مدل بیضی ناخن است. دو طرف ناخن به صورت بیضی و لبه آن به صورت صاف مربع می باشد و فرمی مناسب و زیبا برای ناخن های بلند است ولی روی ناخن های کوتاه ممکن است جالب نشود. این مدل برای پایه کاشت اکریلیک بسیار مناسب است البته نیاز به مراقب زیادی دارد و با نام مدل گلدانی هم شناخته شده است.

5-مدل بیضی ناخن

این مدل مانند مدل بادامی است با این تفاوت که لبه آن پهن تر می باشد. برای ناخن های کوتاه و پهن، ظاهری کشیده ایجاد می کند. دو طرف ناخن موازی و به تدریج در لبه کمی بیضی می شود.

6-مدل رژ مانند ناخن

دو طرف ناخن موازی است و لبه ی آن باید به صورتی سوهان کشی شود که مانند لبه رژ لب شود.

7-مدل نوک تیز یا دشنه ای-خنجری ناخن

مناسب برای ناخن های بلند است و مانند مدل بادامی دو طرف ناخن باریک می شود ولی با این تفاوت که در این مدل لبه ی ناخن کاملا تیز شده و تنها به اندازه یک نقطه گرد می شود. انگشتان را کشیده تر می کند و به مراقبت زیادی احتیاج دارد.

8-مدل باد بزنی ناخن

این مدل شبیه باد بزن می باشد و دو طرف ناخن به سمت لبه پهن می شود.

9-مدل پیکانی ناخن

دو طرف ناخن موازی است و لبه آن به شکل نوک فلش می باشد.

 

بعد از فرم دهی ناخن طبیعی می توان هر گونه کاشت اکریلیک، کاشت ژل یا ژلیش ناخن را انجام دهید. همچنین می توانید تنها لایه ای لاک یا برق ناخن بزنید و از داشتن دستانی با ناخن های زیبا و خوش فرم لذت ببرید.

نکته:

برای پیدا کردن مدل ایده آل ناخن، به شکل انگشت،عرض و طول ناخن توجه کنید:

اگر ناخن هایی کوتاه در عین حال شیک می خواهید، مدل های مربع و گرد را انتخاب نمایید.

اگر ناخن های متوسط و بلند می خواهید، مدل های بادامی، بالرین، بیضی و دشنه ای را  انتخاب نمایید.

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

کانال تلگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن