0

زیرسازی از مراحل اولیه و مهم هر نوع کاشت با پودر اکریلیک، ژل کاشت و حتی زدن لاک ژل برای ناخن محسوب می شود که برای از بین بردن چربی و آماده سازی صدف ناخن برای تیپ گذاری و موادگذاری انجام می شود. زیرسازی مناسب مانع از هواگیری کاشت ناخن و خراب شدن آن می شود، بنابراین آشنایی با روش درست زیرسازی برای کاشت بسیار مهم است.

در این مطلب نحوه صحیح و اصولی زیرسازی ناخن را آموزش داده ایم.

مرحله اول

ابتدا باید مانیکور ناخن انجام شود که به دو روش مانیکور خشک و مانیکور خیس انجام می شود.

اصولا ناخنکاران برای سرعت در کار، مانیکور خشک روسی را با سوهان برقی و سرسوهان روسی انجام می دهند.(با کلیک بر روی لینک آبی در مطلبی جداگانه آموزش مانیکور روسی مطالعه نمایید). ولی مانیکور روسی نیاز به مهارت کافی دارد تا به کوتیکول ها آسیب وارد نشود. می توانید در صورت داشتن زمان لازم، مانیکور خیس را انجام دهید.

در هر دو صورت باید کوتیکول ها را با پوشر عقب بزنید و با نیپر اضافات آنها را بچینید. سپس با فرچه مواد اضافی را از روی سطح ناخن پاک نمایید. 

روی پوست های اطراف ناخن را روغن کوتیکول بزنید و ماساژ دهید. دقت نمایید که قبل از انجام هر نوع کاشتی حتما کوتیکول اویل را با دستمال از روی ناخن کاملا پاک کنید.

مرحله دوم

قد ناخن را با ناخن گیر کوتاه کنید. در این مرحله اگر می خواهید روی ناخن طبیعی ژلیش انجام دهید، باید با سوهان دستی فرم دلخواه را ایجاد نمایید.

مرحله سوم

برای از بین بردن چربی سطح ناخن، روی آن را با بافر خط و خش بندازید. به این نکته توجه داشته باشید که نباید بافرکشی به حدی باشد که باعث نازک شدن صدف ناخن شود بلکه تنها روی کل سطح ناخن خط و خش ایجاد شود تا چربی آن از بین برود.

این مرحله بسیار مهم است زیرا در عین حال که باید مراقب باشید صدف ناخن نازک نشود و آسیب نبیند، باید دقت کنید که ذره ای چربی روی سطح ناخن باقی نماند چون می تواند باعث بلند شدن، هوا رفتن و خراب شدن کاشت شود.

مرحله چهارم

روی سطح ناخن را ضد قارچ بزنید. این کار آلودگی های سطح ناخن را از بین می برد و مانع از ایجاد قارچ و عفونت ناخن زیر کاشت می شود.

پس از خشک شدن ضد قارچ، لایه ای پرایمر روی سطح ناخن ها بزنید. محلول پرایمر ناخن علاوه بر ایجاد سطحی صاف و یکدست برای کاشت، باعث بهتر چسبیده شدن مواد کاشت روی ناخن می شود.

بعد از انجام این مراحل جهت زیرسازی کاشت ناخن، می توانید کاشت اکریلیک، کاشت ژل و ژلیش تک مرحله ای یا ژلیش سه مرحله ای را انجام دهید. (با کلیک بر روی لینک های آبی می توانید روش انجام آنها را مطالعه نمایید).

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

کانال تلگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن