0

مانیکور کردن ناخن های کوتاه بسیار ساده تر از ناخن های بلند است زیرا نیاز به زمان و تلاش کمتری دارد. اگر جز افرادی هستید که ناخن هایتان زیاد رشد نمی کند یا در صورت رشد کردن آنقدر شکننده هستند که به راحتی لب پر شده یا حالت خمیده پیدا می کند، پیشنهاد می کنیم که این مطلب را حتما مطالعه نمایید زیرا علاوه بر آموزش مانیکور ناخن کوتاه، ترفندهایی آسان برای بلندتر به نظر رسیدن آنها بیان نموده ایم تا ناخن هایی کشیده و زیبا داشته باشید.

آموزش مانیکور ناخن کوتاه

 مرحله اول

با سوهان دستی ناخن ها را فرم دهید ولی دقت نمایید که نباید به شدت فشار وارد کنید زیرا باعث آسیب به صدف ناخن طبیعی و شکسته شدن آن می شود.

ظرفی با آب گرم و صابون یا هر مایع نرم کننده ای تهیه کنید و دست ها را داخل آن قرار دهید. به مدت 10 دقیقه اجازه دهید ناخن ها در آن خیس بخورد. 

نکته:

در صورت تمایل می توانید کوکتل، قرص مانیکور، نمک دریایی و پودر کوکتل یا هر نرم کننده دیگری را به آب اضافه نمایید تا کوتیکول ها نرم تر شود و مواد مغذی به پوست و ناخن برسد.

مرحله دوم

دست ها را از آب خارج نمایید و با یک حوله خشک، تمیز کنید. با پوشر پوست های زائد و کوتیکول را عقب بزنید و با نیپر اضافات آنها را بچینید. عقب زدن کوتیکول ها باعث می شود که ناخن های شما بلند تر دیده شود

نکته:

در هنگام عقب زدن کوتیکول ها مراقب باشید که به آنها آسیبی وارد نشود زیرا کوتیکول، ناخن ها را در برابر آلودگی و عفونت محافظت می کند.

مرحله سوم

با فرچه مواد اضافی را از روی ناخن ها پاک کنید. از یک مرطوب کننده یا لوسیون استفاده نمایید و با آن پوست دست را ماساژ دهید. سپس روی کوتیکول و اطراف ناخن را روغن کوتیکول بمالید و صبر کنید تا رطوبت لازم را به دست آورد و خشکی آن از بین برود.

در آخر می توانید روی ناخن های را لاک یا لاک ژل بزنید. (در مطلبی جداگانه نحوه ژلیش ناخن طبیعی را آموزش داده ایم. برای مطالعه مطلب روی لینک آبی کلیک نمایید).

چگونه ناخن های کشیده داشته باشیم؟

ممکن است تمایلی به انجام کاشت اکریلیک و کاشت ژل روی ناخن های خود نداشته باشید یا اینکه به ناخن های کوتاه به خاطر داشتن مزایای واضحی که دارد، علاقه مند باشید. ناخن های کوتاه کمتر کثیف می شود، مراقبت از آنها راحت تر است، لازم نیست نگران شکسته یا لب پر شدن آنها باشید و اینکه به راحتی می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید.

ممکن است ناخن های شکننده و ضعیفی داشته باشید که بلند نشود یا اینکه تمایلی به انجام کاشت اکریلیک و کاشت ژل روی ناخن های خود نداشته باشید اما برای اینکه ناخن ها در عین کوتاه بودن، بلند به نظر برسد ترفند های سریع و آسانی را بیان نموده ایم.

1-کوتیکول را از روی صدف ناخن عقب بزنید.

عقب زدن و برداشتن کوتیکول ها باعث می شود که صدف ناخن خود را بیشتر نشان دهد. بنابراین ناخن ها بلند تر به نظر می رسند. از یک کوتیکول ریموور استفاده کنید. آن را روی کوتیکول بزنید و کمی صبر کنید تا آنها نرم شوند. سپس با پوشر کوتیکول را به آرامی عقب بزنید و با نیپر آنها را بچینید. 

2-شکل ناخن خود را با دقت انتخاب کنید.

بسیاری از خانم ها به ناخن های مربع شکل علاقه مند هستند اما اگر می خواهید ناخن های شما بلند تر به نظر برسند، باید بدانید که ناخن های مربع شکل باعث می شوند که ناخن ها کوتاه تر از آنچه که در واقع هستند، دیده شوند. بنابراین انتخاب شکل مناسب برای ناخن ها از اهمیت خاصی برخوردار است. به خصوص اینکه برخی اشکال باعث می شوند که ناخن بلند تر به نظر برسد.  ناخن به شکل بادامی بصری ترین طول را ایجاد می کند. همچنین شکل بیضی هم ناخن را کشیده تر نشان می دهد.

پس برای داشتن ناخن هایی کوتاه با ظاهری بلند باید آنها را با سوهان دستی به شکل بادامی یا بیضی در آورید. (برای آشنایی با انواع شکل ناخن و نحوه فرم دهی آن روی لینک آبی کلیک نمایید).

3-لاک با رنگ های روشن روی ناخن بزنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای اینکه ناخن ها بلند تر به نظر برسند، استفاده از پولیش های روشن و رنگ های پاستیلی است. هر چه رنگ لاک به رنگ پوست نزدیکتر باشد، ناخن ها کشیده تر و انگشتان باریک تر به نظر می رسد. اگر کمی تضاد می خواهید می توانید رنگ لاک را کمی سبک تر از رنگ پوست انتخاب کنید.

اگر چه رنگ های روشن تر ناخن ها را کشیده تر نشان می دهد اما ممکن است بخواهید لاک تیره بزنید. در این صورت با رنگ نکردن طرفین ناخن ها، شکل خطی تر ایجاد نمایید. لاک نزدن کناره های ناخن و ایجاد کمی فضای خالی، باعث می شود که ناخن ها نازک و بلند تر به نظر برسد.

4-مانیکور فرانسوی (فرنچ ناخن) را انجام دهید.

چه کسی گفته است که مانیکور فرانسوی فقط برای ناخن های بلند مناسب است؟! اگر ناخن هایی کوتاه دارید که به سختی رشد می کند و به ناخن های بلند علاقه مند هستید، می توانید ناخن های خود را فرنچ کنید. یکی از دلایل محبوبیت فرنچ ناخن این است که به دلیل زدن لاک سفید در لبه ناخن باعث می شود ناخن ها کشیده تر به نظر برسند. (در مطلبی جداگانه فرنچ ناخن را آموزش داده ایم. برای مطالعه روی لینک آبی کلیک نمایید).

نکته کلیدی برای بلند دیده شدن ناخن با فرنچ این است که حتما باید لبه ناخن لاک سفید زده شود.

5-طراحی مناسب روی ناخن انجام دهید.

طراحی صحیح و مناسب روی ناخن ها باعث می شود که آنها بلند تر و کشیده تر به نظر برسند. برای این کار استفاده از قلم طراحی نازک توصیه می شود.

یک طرح ساده و کوتاه را روی ناخن ها بزنید تا باعث شود بلند تر به نظر برسند. کشیدن یک خط باریک و عمودی در وسط ناخن و طرحی در نزدیکی لبه، باعث می شود که نگاه متوجه لبه ناخن شود و اینگونه به نظر برسد که ناخن کشیده و بلند است. 

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن