0

کلینزر ناخن محلولی است که در مانیکور و پدیکور برای از بین بردن کثیفی و آلودگی و چربی سطح ناخن و بر طرف کردن چسبندگی و نوچی بعد از زدن لاک ژل مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کلینزرها دو کاره می باشد و خاصیت ضد قارچی و باکتریایی هم دارند.

خرید محلول کلینزر ناخن از کاج نیل

خرید محلول دو کاره کلینزر و ضد قارچ از کاج نیل

کاربرد اصلی محلول کلینزر در صنعت کاشت ناخن چیست؟

بیشتر ناخن کاران از کلینزر ناخن برای از بین بردن چسبندگی لاک ژل و کاشت ژل استفاده می نمایند تا از این طریق دوام آنها را بالا ببرند. چسبندگی زمانی اتفاق می افتد که مولکول ها به صورت الکتریکی به یکدیگر جذب می شوند تا یک سطح صاف را روی ناخن ایجاد نمایند ولی در اثر وجود عواملی مثل گرد و غبار این اتفاق نمی افتد. برای اینکه مولکول ها یکدیگر را پیدا و جذب نمایند باید هر گونه آب، گرد و غبار و چربی را از سطح ناخن پاک نمود تا فاصله بین مولکول ها کم شود و سطحی صاف و با دوام را ایجاد نماید. برای این امر از کلینزر استفاده می شود.

برخی از ناخنکاران کلینزر را با پنبه یا دستمال معمولی روی سطح ناخن می زنند که اصلا توصیه نمی شود. زیرا دستمال و پنبه دارای پرز می باشد و این پرزها ممکن است به سطح ناخن بچسبد و باعث خرابی ژلیش شود. پیشنهاد می شود که حتما از پد کلینزر برای این کار استفاده شود که بدون پرز است.

آیا محلول کلینزر دارای انواع مختلفی می باشد؟

کلینزر ناخن در واقع دارای یک نوع می باشد که مخصوص از بین بردن نوچی سطح ناخن بعد از زدن لاک ژل می باشد ولی برخی از کلینزرها علاوه بر خاصیت از بین بردن نوچی لاک ژل دارای خاصیت ضد قارچی و باکتریایی هستند و به عنوان دهیدراتور برای از بین بردن رطوبت اضافی و آلودگی سطح ناخن قبل از انجام کاشت اکریلیک، کاشت ژل و ژلیش مورد استفاده قرار می گیرد.

در هنگام خرید کلینزر حتما به نوشته روی آن توجه کنید تا محلول کلینزر را با توجه به نیاز خود به درستی تهیه نمایید.

آیا از کلینزر ناخن مخصوص لاک ژل می توان به عنوان ضد قارچ استفاده نمود؟

به هیچ عنوان نباید از محلول کلینزری که تنها مخصوص گرفتن نوچی لاک ژل است به عنوان دهیدراتور استفاده کرد، برای این کار یا از ضد قارچ ناخن استفاده کنید و یا محلول دو کاره کلینزر و ضد قارچ را  تهیه نمایید که هم برای ضد عفونی سطح ناخن زیر کار و هم برای از بین بردن نوچی روی کار مناسب می باشد.

روش استفاده از محلول کلینزر

روش استفاده صحیح از کلینزر بدین صورت می باشد که باید ابتدا دو مرحله لاک ژل را بزنید سپس دستان را داخل دستگاه UV-LED قرار دهید تا خشک شود.

 پد را به محلول کلینزر آغشته نموده و روی سطح ناخن ها بکشید و نوچی و چسبندگی آن را از بین ببرید. سپس یک لایه تاپ شاین ناخن بزنید و مجددا داخل دستگاه UV-LED قرار دهید تا خشک شود.

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن