0

شاید مراجعه به سالن زیبایی برای ریموو کردن ژلیش ناخن برای شما کار وقتگیر و سختی باشد و دوست داشته باشید که لاک ژل خود را در منزل پاک کنید اما باید بدانید که اگر با روش صحیح و اصولی آن آشنا نباشید، ممکن است که قسمتی از صدف ناخن طبیعی را لایه برداری کنید و باعث آسیب به آن شوید. همچنین روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که ریموو کردن ژلیش را آسان تر کرده است.

در این مطلب روش های صحیح پاک کردن ژل لاک در خانه را آموزش داده ایم.

وسایل مورد نیاز برای ریموو لاک ژل

1-سوهان دستی

2-استون یا محلول ریموو لاک ژل

3-فویل آلومینیوم

4-پنبه

5-عقب زن چوبی یا ابزار ریموو ژل

6-کوتیکول اویل

روش اول: استفاده از فویل و استون یا محلول ریموو ژل

مرحله اول

تاپ کات روی ناخن را سوهان بکشید.

همانطور که می دانید در آخر روی ژلیش، تاپ کات زده می شود. تاپ کات علاوه بر ایجاد درخشش، به عنوان لایه ای محافظ برای لاک ژل عمل می کند و دوام آن را بیشتر می نماید.(با کلیک روی لینک آبی و مطالعه مطلب "تاپ کات ناخن چیست؟" با انواع آن و کاربرد هر کدام آشنا شوید).

برای پاک کردن ژلیش ابتدا باید تاپ کات روی آن را سوهان بکشید تا از بین برود. این کار به شما کمک می کند که لاک ژل را سریع تر و آسان تر پاک کنید. وجود قسمت های براق نشان دهنده این می باشد که هنوز تاپ کات روی ناخن باقی مانده است بنابراین ناخن را زیر نور بررسی نمایید و مطمئن شوید که همه قسمت های آن سوهان کشی شده باشد.

دقت داشته باشید که سوهان کشی نباید به حدی باشد که صدف ناخن طبیعی دیده شود. زیرا در این صورت مواد ریموو ژلیش باعث آسیب به آن می شود. 

مرحله دوم

پنبه های توپی را آغشته به محلول ریموور ژل کنید.

به یک پاک کننده قوی لاک ژل نیاز دارید. پنبه را به شکل توپ هایی کوچک در بیاورید به صورتی که کل سطح ناخن را بپوشاند ولی کمترین برخورد را با کوتیکول و پوست های اطراف ناخن داشته باشد. سپس آن ها را آغشته به محلول ریموور ژل کنید و روی ناخن ها قرار دهید.

نکته: 

می توانید به جای محلول ریموو لاک ژل از استون استفاده کنید ولی استفاده از آن توصیه نمی شود زیرا باعث آسیب به بافت ناخن و کوتیکول می شود.

مرحله سوم

فویل آلومینیومی را دور ناخن و پنبه فیکس نمایید.

یک تکه از فویل آلومینیوم را برش دهید و به صورتی که کل ناخن و پنبه را پوشش دهید، هر ده انگشت را فویل بپیچید. به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا لاک ژل روی ناخن ها نرم شود. سپس فویل ها را از انگشتان جدا کنید.

مرحله چهارم

لاک ژل بلند شده را به آرامی پاک نمایید.

به وسیله عقب زن چوبی یا ابزار ریموو ژل، با کمی فشار لایه نرم شده ژلیش را از روی ناخن ها پاک کنید. به این نکته توجه نمایید که نباید به زور یا با فشار زیاد این کار انجام شود زیرا به صدف ناخن آسیب وارد می کند. 

اگر قسمت هایی از لاک ژل با فشار کم از بین نرفت و باقی ماند، نشانگر این است که باید زمان بیشتری در تماس با پنبه استون یا محلول ریموو ژل باشد. پنبه را با استون یا محلول ریموو ژل خیس کنید و روی همان قسمت قرار دهید و با فویل برای چند دقیقه بپوشانید. سپس مجددا به آرامی لاک ژل باقی مانده را عقب بزنید تا کاملا پاک شود.

مرحله پنجم

بر اثر استفاده از استون و در هنگام پاک کردن ژلیش، ممکن است کوتیکول و پوست های اطراف ناخن خشک شود. پیشنهاد می شود که پس از پاک کردن کامل لاک ژل، با روغن کوتیکول پوست اطراف ناخن را ماساژ دهید تا رطوبت لازم را به دست آورد.

روش دوم: استفاده از ژل ریموور لاک ژل

مانند لاک است و ژله می باشد. بعد از تراشیدن تاپ کات با سوهان، آن را روی ناخن ها بزنید و 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا نرم شود. سپس با عقب زن یا ابزار ریموو ژل مواد را بردارید.

روش سوم: استفاده از پد ریموور لاک ژل

یکی دیگر از روش هایی که می توانید با آن ژلیش خود را در منزل پاک کنید، استفاده از پد ریموور لاک ژل است. این پدها دارای محلول ریموور می باشد و به راحتی روی ناخن قرار گرفته و باعث نرم شدن مواد ژل می شود. تنها کافی است که تاپ کات روی ناخن با سوهان تراشیده شود، سپس پد برای 10 الی 15 دقیقه روی ناخن قرار بگیرد و بعد از آن با عقب زن، همه مواد برداشته شود.

نکته:

1-قبل از ریموو لاک ژل با هر روشی ضروری است که تاپ کات روی آن را با سوهان بتراشید.

2-اگر قصد دارید که بعد از ریموو کردن ژل پولیش مجددا روی ناخن ها را لاک یا لاک ژل بزنید، کوتیکول اویل را در آخر کار استفاده نمایید زیرا ممکن است که چربی آن روی سطح ناخن باقی بماند و باعث خراب شدن و بلند شدن ژلیش شود. در مطلبی جداگانه ژلیش ناخن طبیعی در خانه را آموزش داده ایم. برای مطالعه روی لینک آبی کلیک نمایید.

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن