0

کاشت گلاشیر ناخن چیست؟

کاشت گلاشیر که کاشت سرامیکی و موزاییکی نیز نامیده می شود، از انواع مدل کاشت ناخن به حساب می آید که حالتی یخی برای قسمت فرنچ ناخن ها ایجاد می کند. این کاشت توسط یک مربی ناخن در اورلاندو فلوریدا به نام نونی تورس که به ناخن های بلند و شفاف علاقه مند بود، ابداع شده است. تورس برای افزودن عمق و ابعاد به ظاهر ناخن و ایجاد طرحی جدید، فهمید که با کمی دستکاری فویل آلومینیوم و مواد گذاری روی آن، می تواند طرحی زیبا ایجاد نماید.

در کاشت ناخن مدل گلاشیر از فویل آلومینیوم چروک شده در بیس کار استفاده می شود. بدین صورت که قبل از شروع به موادگذاری، فویل روی فرمر ناخن قرار می گیرد. این کار باعث می شود که با خشک شدن مواد روی خطوط فویل، حالتی کریستالی ایجاد شود. البته برخی از ناخنکاران در کاشت سرامیکی تنها از فویل استفاده می نمایند و روی آن موادگذاری انجام می دهند اما روش اول راحت تر است زیرا فرمر به عنوان تکیه گاه عمل می کند. کاشت گلاشیر را هم با پودر اکریلیک و هم با ژل کاشت مانند بیلدر ژل و پلی ژل می توان انجام داد.

برای کاشت موزاییکی ناخن بعد از تهیه وسایل لازم، مراحل زیر را انجام دهید.

لوازم مورد نیاز کاشت ناخن گلاشیر

1-عقب زن

2-نیپر

3-ناخن گیر

4-سوهان دستی

5-بافر

6-ضد قارچ و پرایمر

7-فرمر ناخن

8-فویل آلومینیوم

9-پودر اکریلیک یا ژل کاشت

10-لوازم طراحی ناخن

11-تاپ شاین

12-دستگاه UV-LED

آموزش مراحل کاشت گلاشیر ناخن

مرحله اول

برای انجام انواع کاشت ناخن مانند کاشت اکریلیک، کاشت ژل و ژلیش حتما نیاز است که قبل از هر کاری ناخن ها و پوست های اطراف آن تمیز و آماده شود. برای کاشت مدل گلاشیر نیز ابتدا باید مانیکور و زیرسازی اولیه ناخن انجام شود. (برای آموزش مراحل مانیکور و زیرسازی کاشت ناخن به صورت کامل بر روی لینک های آبی کلیک نمایید).

پس از تمیز کردن و پاک کردن صدف ناخن از هر گونه لاک و آلودگی، با پوشر پوست های مرده و کوتیکول را عقب بزنید و با نیپر اضافات آن را بچینید. سپس قد ناخن را با ناخن گیر کوتاه نموده و لبه و کناره های آن را سوهان بکشید.

روی صدف ناخن را بافر نرم بکشد و خط و خش بیندازید. این کار چربی سطح ناخن را از بین می برد و باعث بهتر چسبیدن مواد کاشت به آن می شود.

ضد قارچ بزنید و بعد از خشک شدن آن، برای کاشت با پودر اکریلیک یک لایه پرایمر و برای کاشت ژل یک لایه پرایمر ژل روی ناخن ها بزنید.

مرحله دوم

فرمر را متناسب با فرم ناخن در زیر آن تنظیم نمایید. (با کلیک بر روی لینک آبی در مطلبی جداگانه نصب صحیح فرمر ناخن را آموزش ببینید).

یک قسمت مستطیلی شکل از فویل آلومینیوم را برش دهید و آن را با انگشتان خود فشار دهید تا چروک شود. توجه نمایید که مجددا باید آن را باز کنید، پس از فشار بیش از حد فویل خودداری کنید تا باز کردن آن دشوار نشود. 

بعد از باز کردن فویل، یک قطعه کوچک از آن را قیچی کنید، این کار باعث می شود که فویل به راحتی زیر لبه ناخن قرار بگیرد. فویل را کاملا صاف نکنید زیرا به خطوط روی آن برای کاشت نیاز دارید.

ورقه آلومینیومی را زیر لبه ناخن و روی فرمر فیکس کنید.

مرحله سوم

در این مرحله باید موادگذاری را آغاز نمایید. مراحل مواد گذاری برای کاشت گلاشیر نیز مانند سایر کاشت های ژل و اکریلیک ناخن می باشد. ابتدا باید قسمت فرنچ ناخن ایجاد شود.

مقدار مناسبی از پودر یا ژل را بردارید و روی یک سوم سطح ناخن قرار دهید و به سمت لبه آزاد آن و روی فویل بکشید تا اندازه ای که برای قد ناخن مد نظر دارید. این لایه باید نازک باشد. برای این قسمت کاشت موزاییکی می توانید از هر رنگ موادی استفاده کنید ولی توصیه می شود که برای زیباتر شدن کاشت، با پودر یا ژل کلیر و بی رنگ موادگذاری کنید.

صبر کنید تا مواد کاشت خشک شود. اگر کاشت گلاشیر را با ژل انجام داده اید، از دستگاه UV-LED برای خشک شدن مواد استفاده کنید.

بعد از خشک شدن، فرمر و فویل را به آرامی از زیر ناخن بردارید. در این مرحله به دلیل کم بودن ضخامت مواد، احتمال شکسته شدن کاشت وجود دارد، بنابراین حتما با احتیاط فرمر را جدا کنید.

مرحله چهارم

قسمت بالایی صدف ناخن که بدون مواد باقی مانده است را موادگذاری نمایید به صورتی که سطح آن با سطح قسمت کاشته شده قبلی یکدست باشد. سپس صبر کنید تا خشک شود.

برای خشک شدن ژل از دستگاه یو وی-ال ای دی استفاده کنید.

نکته:

کاشت در این قسمت از ناخن را می توانید با مواد کلیر، هلویی، صورتی یا هر رنگ دیگری انجام دهید.

مرحله پنجم

در این مرحله می توان کاشت گلاشیر را دیزاین نمود. برای طراحی آن، می توان روی قسمت فرنچ ناخن را مخلوطی از مواد و اکلیل یا پودر کروم زد. همچنین می توانید از لوازم دیگر طراحی کاشت ناخن استفاده کنید.

دیزاین در کاشت گلاشیر سلیقه ای می باشد.

مرحله ششم

برای مستحکم شدن کاشت و دیزاین، لایه ای دیگر از مواد کلیر و بی رنگ را روی ناخن بزنید به صورتی که کل سطح کار را کاور نماید. بعد از خشک شدن کامل، روی آن را بافر بکشید تا سطحی صاف و یکدست ایجاد شود و لبه و کناره های ناخن را با سوهان دستی فرم دهید.

در آخر یک لایه تاپ شاین روی ناخن بزنید، سپس ناخن را داخل دستگاه UV-LED قرار دهید تا خشک شود.

نظر خود را ثبت نمایید

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد..


فروشگاه لوازم کاشت ناخن تهران

اینستاگرام فروشگاه لوازم کاشت ناخن